חופים באנדרוס

חופים באי אנדרוס

באי אנדרוס קיימים כ-80 חופים!! לא פחות ולא יותר. נתון מדהים אפילו בהשוואה להמון איים אחרים ביוון.
נתון זה גם מספק אפשרות לבחירת חוף אידיאלי עבורכם. כל אחד יכול למצוא את החוף שמדבר אליו יותר באנדרוס.

אורך קו החוף הכולל של האי אנדרוס הוא 176 ק"מ! בין הארוכים ביותר בקבוצת האיים הקיקלאדיים. קו החוף הארוך יחד עם כל הטבע באי יוצרים את 80 החופים המיוחדים של האי.
חופים חוליים, סלעיים, חופי דגל כחול, מאורגנים, שוממים, נגישים לנכים, עם פעילויות ספורט ימי, עם ברים, למשפחות, לצעירים, עם גישה קלה/קשה, מים רדודים, מים צלולים ועוד.

כמו שכתבנו בתחילת העמוד- כל אחד ימצא את החוף שהכי מדבר אליו באי אנדרוס ובעמוד זה ריכזנו לכם מעט מידע על כמה מהחופים השווים של האי.

החוף הזקנה שקפצה Grias Pidima: משמעות השם של חוף זה היא: הזקנה שקפצה, מקור השם מסיפור מיתולוגי שרץ באי, בעת הכיבוש העותומאני המורדים ברחו להסתתר בהרים, הזקנה שהלשינה והסגירה אותם, הביא למותם והיתה אכולת חרטה וכאב ולכן קפצה אל מותה. בחוף ניצב עמוד סלע גבוה הלא הוא הזקנה הקופצת לים. 
חוף פידימה ממוקם בחוף הדרום מזרחי של האי אנדרוס והגישה אליו לא בדיוק קלה אך אפשרית, בירידה תלולה או לחלופין עם סירה היוצאת מהעיירה קורתי. החוף עצמו חולי, קטן ועם מי טורקיז רדודים.חוף אחלה Achla Beach: אם תשאל את המקומיים איזה הוא החוף הכי טוב באנדרוס, כנראה שרובם יגידו חוף אחלה, כן, זה השם. נמצא במזרח אנדרוס צפונית לאנדרוס חורה ואליו נשפך נהר אחלה הזורם באי. הגישה אל החוף היא ברכב שטח לבאים מהיבשה, אח הדרך הפשוטה יותר היא בסירה מאנדרוס בשייט של כעשר דקות. החוף אינו חוף מוסדר ורצוי להצטייד בפירות, חטיפים ומים ואף בשימשיה.חוף ויטאלי Vitali: מכונה גם חוף העיזים, נמצא בצפון מזרח האי. הדרך אליו בכביש עפר ורצוי עם רכב שטח, אם כי המקומיים עושים את הדרך גם ברכב רגיל ובזהירות. על החוף טברנה וביץ בר שפועלים בעונה וכן מיטות שיזוף ושימשיות. המים צלולים ובצבע טורקיז והסלעים על החוף בצבע ירוק מיוחד. מעליו ניצבת כנסיה בצבעים של לבן וכחול וכל אלה הופכים אותו לחוף יפיפה ומבוקש.חוף זורגוס Zorgos Bay: גם חוף זה ממוקם בצפון מזרח וגם הדרך אליו היא בכביש עפר אך היא נוחה ופחות משובשת מזאת המובילה לויטאלי ובהחלט ניתן להגיע גם עם רכב רגיל. החוף רחב ונשפך אליו נחל, המים בצבע טורקיז עמוק בלתי רגיל והם עמוקים יותר מבחלק מהחופים המצוינים לעיל ולכן מתאים מאד למי שאוהב לשחות. בעונה תמצאו פה טברנה ומיטות שיזוף ושמשיות לנוחיותכם.החוף של באצי Batsi: העיירה המקסימה והמרכז התיירותי של האי מושכת אליה משפחות ומטיילים. המפרץ של באצי כולל חוף חולי ולצידו מלונות קטנים ודומאטיה (חדרים להשכרה), אל תחפשו פה מלונות יוקרה כי לא תמצאו כאלה. חוף באצי הוא חוף דגל כחול Blue Flag, מלבדו יש עוד 3 כאלו באי אנדרוס. חוף חולי זהוב ומסודר עם שירותי הצלה והוא גם חוף נגיש. במפרץ של באצי מסתתר חוף חולי נוסף, קטן יותר ונחבא, כאשר מגיעים מדרום תראו אותו מלמעלה, מי שרוצה ימצא את הדרך אליו. לאורך החוף טיילת עם טברנות ובתי קפה השקיעות הכי מצויינות באי אנדרוס הן בבאצי.חוף נימפוריו Neimporio: החוף של חורה, עיר הבירה של האי אנדרוס. החוף הקוסמופוליטי של האי. טורלוס Tourlos [הנמל הישן] מחלקת את החוף לשניים: מצד אחד חולי ומהצד השני חול ואבנים. בעל גישה קלה, נמצא משמאל לחורה, רק כמה מטרים מהכביש הראשי.חוף חולי עם מים רדודים המתאים למשפחות.

חוף קיפרי Kypri: לאלו מכם המחפשים ספורט ימי: גלישת רוח, סקי מים וכד', זה החוף (ככל הנראה היחיד שמציע זאת). החוף רחב וחולי ונמצא על הדרך בין נמל גאבריו לעיירה באצי.
כמו כן, בקיפרי קיים גם מועדון צלילה (גם הוא היחיד באי). לפרטים על צלילה באנדרוס פנו אלינו באמצעות טופס הפניה בתחתית העמוד.